Peeling do twarzy – na czym polega i jak działa?

Skóra

Skóra składa się z trzech podstawowych warstw. Są nimi: naskórek, skóra właściwa oraz tkanka podskórna. Zewnętrzną powierzchnię skóry nazywamy naskórkiem, składa się ona z keranocytów, które ściśle z sobą przylegają. Dzięki tej strukturze skóra jest elastyczna, więc podczas wykonywania ruchów skóra ma możliwość zmiany kształtu. Naskórek zbudowany jest z pięciu warstw, są nimi: warstwa rogowa, warstwa jasna, warstwa ziarnista, warstwa kolczysta i warstwa podstawowa. Warstwa rogowa naskórka składa się z martwych komórek, które można spokojnie usunąć za pomocą peelingu do twarzy. Nie usunięta warstwa rogowa jest nieestetyczna i sprawia, że wygląd twarzy pozbawiony jest koloru, dodatkowo można go określić jako matowy. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednich zabiegów na twarz.

Zabieg peelingu do twarzy

Każdy peeling polega na złuszczaniu naskórka, usuwaniu jego martwych komórek. Zabieg ten przeprowadza się przede wszystkim na twarzy. Wyróżnia się następujące rodzaje peelingów: chemiczne, mechaniczne, enzymatyczne, fizyczne. W jaki sposób dobrać i jakich stosować? Rodzaj i częstotliwość peelingu do twarzy można dobrać przy pomocy specjalistów w gabinecie kosmetycznym. Musi być on dobrany do rodzaju cery. Nie każdy może stosować peelingi mechaniczne bądź kwasy, gdyż najprościej w świecie podrażniają one delikatną skórę.

peeling enzymatyczny

Najczęściej stosowanymi zabiegami peelingu są kawitacja oraz peeling enzymatyczny, wiele kobiet wykonuje je samodzielnie w domu. Poleca się stosowanie peelingu do twarzy w sposób systematyczny gdyż, podczas zabiegu usuwa się również wszelkiego typu zanieczyszczenia a skóra zostaje pobudzona do wytworzenia nowych komórek. Zabiegi peelingu są zabiegami bezbolesnymi, przynoszącymi natychmiastowe efekty. Peelingi do twarzy stosowane są w celu głębokiego oczyszczania skóry, poprzez pozbycie się zrogowaciałej warstwy pomagają w procesie oddychania skóry. Zabiegi poprawiają mikrokrążenie oraz mają bardzo dobry wpływ na przebarwienia skóry. Wiele osób stosuje peeling do twarzy w celu poprawienia struktury blizn.

Peeling enzymatyczny

Przed rozpoczęciem peelingu enzymatycznego należy wykluczyć występowanie trądziku różowatego. Skłonność do tego rodzaju trądziku jest przeciwwskazaniem w jego stosowaniu. Peeling enzymatyczny polega na usuwaniu starych komórek naskórka, za pomocą enzymów, które wchodzą w skład peelingu.  Poleca się stosowanie peelingu w zaciszu domowym, odświeży on skórę twarzy, nada jej gładkość, delikatność oraz świeżość. Peeling enzymatyczny jest najmniej inwazyjnym, peelingiem ponadto jest łatwy w wykonaniu i można go stosować samodzielnie w domu. Ponadto dostępny jest w ofercie wielu drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *